Ceny i Rezerwacja

3 dni, od 710 zł/os Przyjaciółki w SPA Wszystkie Pakiety Sprawdź
Zasubskrybuj Newsletter

Zakręt śmierci

Zakręt śmierci

Jeśli chcesz zobaczyć najniebezpieczniejszy zakręt w Polsce, którego widok mrozi krew w żyłach, a nazwa powoduje szybsze bicie serca, koniecznie odwiedź Drogę Sudecką. Z naszego hotelu dostaniesz się tam piechotą w ok. 60 minut, a na rowerze w nieco krótszym czasie.

 

Killer ze Szklarskiej

Odwiedzając Szklarską Porębę, wcześniej czy później trafisz w miejsce, gdzie Droga Sudecka skręca gwałtownie pod kątem 180° i wygina się w łuk o długości około 30 m. Ten malowniczy punkt na trasie ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa-Zdroju nazwano zakrętem śmierci, bo od lat cieszy się złą sławą. Życie straciło tu wielu kierowców, którzy nie zachowali środków ostrożności i uderzyli w auto jadące z naprzeciwka lub spadli z wysokości 755 m w przepaść. Do dziś nie wiadomo, ile osób poniosło śmierć, pokonując ten legendarny zakręt. 

 

Wrażenia murowane

Zakręt śmierci w Szklarskiejrobi piorunujące wrażeniebez względu na to, czy patrzysz na niego przez szybę samochodu, przez kamerkę drona, czy też okiem turysty. Widok ostrego łuku przecinającego porośnięte drzewami strome zbocze może przyprawić o gęsią skórkę największych wielbicieli mocnych wrażeń. Chociaż dziś zakręt śmierci wygląda zupełnie inaczej niż jeszcze 80 lat temu, gdy zbudowali go Niemcy, wciąż mocno oddziałuje na wyobraźnię i przyciąga turystów przemierzających Karkonosze i Góry Izerskie. 

 

Magnes na turystów

Mimo grozy, jaką budzi zakręt śmierci, co rokuodwiedzają go rzesze zaciekawionych turystów wędrujących po karkonoskich szlakach. Każdy chce na własne oczy zobaczyć punkt, w którym życie straciło tak wielu kierowców. Jeśli masz w planach odwiedzić to miejsce, pamiętaj, że latem panuje tu spory ruch. Turyści utrudniają jazdę samochodom przemierzającym ten odcinek Drogi Sudeckiej, a autokary zasłaniają widok na piękną panoramę Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej. Pomimo tych niedogodności warto się tu wybrać. Do celu doprowadzi Cię czarny szlak.

Hotel - Villa Romantica

ul. Partyzantów 8 58-580 Szklarska Poręba, woj. dolnośląskie tel. 75 717 2676, fax. 75 717 4677, email: