Ceny i Rezerwacja

3 dni, od 710 zł/os Przyjaciółki w SPA Wszystkie Pakiety Sprawdź
Zasubskrybuj Newsletter

Krucze Skały

Krucze Skały

Do miejsc w Szklarskiej Porębie owianych tajemnicą bez wątpienia należą Krucze Skały. Możesz je odwiedzić i poznać ich fascynującą historię. Z naszego hotelu dostaniesz się tam pieszo w około 30 minut, a hotelowym rowerem w znacznie krótszym czasie.

 

Czym są Krucze Skały?

Krucze Skały w Szklarskiej Porębie znajdują się na wysokości 718 m n.p.m. nad rzeką Kamienną przy ul. gen. W. Sikorskiego. W ich skład wchodzą granitowe bryły skalne mające ok. 30 m, połączone mostem linowym. Można je odwiedzić po drodze nad Wodospad Kamieńczyka, ponieważ znajdują się na tym samym szlaku. Krucze Skały wyglądem przypominają baszty zniszczonego zamku i na pewno pobudzą Twoją wyobraźnię.

 

Tajemnica ukryta w Kruczych Skałach

Nazwa Kruczych Skał wiąże się z legendą o dwóch braciach, z których jeden oszukał drugiego. Obaj, zasłuchani w opowieści o Karkonoszach przekazywane przez kruki i sowy nawiedzające okolice Karpacza i Szklarskiej Poręby, postanowili zmienić swoje życie. Usłyszane historie wpłynęły na losy obu mężczyzn. Pierwszy zdobył bogactwo i odzyskał wzrok, drugi poniósł karę za złe postępowanie: oślepł, stracił majątek i został zadziobany przez ptaki.

 

Co Cię czeka na Kruczych Skałach?

Krucze Skały to atrakcyjne miejsce, do którego można dotrzeć czerwonym szlakiem z centrum miasta. Można tu uprawiać wspinaczkę górską, poszaleć w parku linowym, przejechać się "tyrolką" albo spojrzeć ze szczytu na Szklarską Porębę, Karkonosze i Góry Izerskie.

Hotel - Villa Romantica

ul. Partyzantów 8 58-580 Szklarska Poręba, woj. dolnośląskie tel. 75 717 2676, fax. 75 717 4677, email: